Lacio mundi thellë Sampdorian, ja si u vlerësua Strakosha nga media italiane

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 18, 2020 | 17:32


Lacio mundi thellë Sampdorian, ja si u vlerësua Strakosha nga media italiane

Lacio ka mundur pasditen e sotme Sampdorian, me rezultatin e thellë 5-1 dhe tregon jo vetëm që është në superformë, por që është e denjë dhe për titullin kampion.

strakosha

Ekipi i drejtuar nga Inzagi dhe me Imobilen “vrasës” po tremb çdo kundërshtar që i del përpara.

Ndërkaq pjesë e kësaj skuadre është dhe Strakosha që i jep shumë siguri ekipit të tij. Gardiani shqiptar është vlerësuar me notën 6, nga media italiane “Tuttomercato.web”.

“Në pjesën e parë ai ishte gati në disa raste, edhe pse Sampdoria nuk krijoj shumë rreziqe. Në pjesën tjetër ai vetëm kontrollon lojën. Nuk mund të bëj asgjë në lidhje me golin e Lineti”, shkruan kjo media për Strakoshën.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com