Laçi në hall të madh, Nuabueze me gju të fashuar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 19:40


Laçi në hall të madh, Nuabueze me gju të fashuar

Sulmuesi kryesor i Laçit, Kirian Nuabueze, është parë me gju të fashuar gjatë seancave të fundit stërvitore. Edhe dje në miqësoren e zhvilluar në Lezhë, nigeriani me pasaportë amerikane nuk u aktivizua për të mos rrezikuar.

nUABUEZE

Ai ka ndierë dhimbje në gju pas rifillimit të përgatitjeve në grup, prandaj dhe stafi mjekësor nuk ka dashur të rrezikojë. Gjithsesi, alarmi me sa duket ka kaluar dhe Nuabueze do të jetë i gatshëm për kampionat.

FOTO: P.Pashollari

FOTO: P.Pashollari

Ndërsa sulmuesi tjetër, Dembabaki Jomba, është larguar drejt Amerikës që në mars dhe ende nuk është kthyer.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com