La Liga vendos se cila ndeshje do të luhet në SHBA, futbollistët kërcënojnë me grevë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 15:50

La Liga vendos se cila ndeshje do të luhet në SHBA, futbollistët kërcënojnë me grevë

Duket se shefat e “La Ligas” nuk do të tërhiqen asnjëherë për sa i përketë kontratës së firmosur për 15 vite që disa ndeshje të La Ligës të zhvillohen në SHBA ose Kanada. Kjo kontratë nuk gjeti asnjëherë mbështetjen e tifozëve dhe njëkohësisht të sindikatës së futbollistëve të cilët kërcënojnë me grevë.

bdb563765b8156ad89d1ba2e03598880-770x434

Dhe pavarësisht kësaj tashmë “shefat” e kanë vendosur edhe cila ndeshje do të luhet jashtë Europës. Do të jetë derbi midis Barcelonës dhe Girono e programuar për në 27 Janar 2019.

www.minuta90.com