La Liga transferohet në Majemi, edhe Anglia mund të ndjekë të njëjtin shembull

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 4, 2018 | 17:28

La Liga transferohet në Majemi, edhe Anglia mund të ndjekë të njëjtin shembull

Tashmë është e konfirmuar se ndeshja Barcelona-Girona do të luhet në 27 janar në Majemi. Stadiumi mikpritës i ndeshjes së La Ligas do të jetë  “Hard Rock”.

barce

Kjo lëvizje vjen për të rritur financat e klubeve dhe për të shitur markën e kampionatit spanjoll anëembanë botës. Gjithashtu ka edhe një paralajmërim se edhe Liga Angleze mund të ndjek të njëjtin shembull. Këtë e lajmëron një faqe bastesh. Më poshtë postimi:

www.minuta90.com