LA LIGA/ Barcelona kampione dhe dy në Champions, luftë e fortë për Europën dhe mbijetesën! Ja situata në kampionatin spanjoll

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2023 | 16:16

LA LIGA/ Barcelona kampione dhe dy në Champions, luftë e fortë për Europën dhe mbijetesën! Ja situata në kampionatin spanjoll

Barcelona është shpallur matematikisht kampione e La Ligës, teksa kanë mbetur edhe tre javë të tjera.fmn,fg

Deri tani tre ekipe kanë siguruar zonën Champions, të cilat janë Barcelona, Atletiko Madrid dhe Reali.

Lufta për vendin e 4-të do të zhvillohet mes Real Sociedadit, Vijarealit dhe Betis. Ndërkohë dy prej tyre do të ngelin për Ligën e Europës. Atletik Bilbao mund të shkojë në Ligën e Konferencës.

Sa i përket rënies, zyrtarisht ka rënë vetëm Elçe, ndërkohë që në rrezik Getafe, Vajadolidi dhe Espanjoli.

RENDITJA E SKUADRAVE

hjzxbnc

3 JAVËT E MBETURA234PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"