La fushën e lojës i dëmtuar, Ibrahimoviç “sheh” derbin. Suedezi mund të jetë i gatshëm ndaj Interit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2022 | 10:10


La fushën e lojës i dëmtuar, Ibrahimoviç “sheh” derbin. Suedezi mund të jetë i gatshëm ndaj Interit

Zlatan Ibrahimoviç mund të jetë gati për derbin ndaj Interit.

IBRAHIMOVIC 1

Sulmuesi suedez pasi pësoi një dëmtim në “Tendinën e Akilit” në ndeshjen kundër Juventusit ku u zëvendësua në minutën e 28′, mund të jetë i gatshëm për Stefano Piolin për ndeshjen ndaj ish-skuadrës së tij, e cila mund të rezultojë vendimtare për fatin e titullit kampion për kuqezinjtë.

Ibrahimoviç ka kryer stërvitje individuale dhe në “Milanello” ka optimizëm se 40-vjeçari do të jetë që nga minuta e parë ndaj zikaltërve të Simone Inzagit.

Ai iu nënshtrua terapive dhe kontrolleve të zakonshme nga stafi mjekësor, por pa hasur në asnjë shqetësim nga ana e këtij të fundit, duke bërë tifozët e Milanit të shpresojnë që lojtari i tyre kryesor të jetë i gatshëm ndaj “kushërinjve” të Interit.

PANORAMASPORT.AL