Kurtua debuton sot me Realin, gati të thyejë tabunë 6-vjeçare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 15:52

Kurtua debuton sot me Realin, gati të thyejë tabunë 6-vjeçare

Tibo Kurtua pritet që të bëjë sot debutimin me skuadrën e Realit të Madridit pas 16 ditëve nën urdhrat e trajnerit Julien Lopetegui. Sipas “AS” sot belgu pritet ta fillojë nga minuta e parë me Madrilenët në ndeshjen përballë skuadrës së Gironës.

1535155114_272478_1535155261_noticia_normal

Dhe ajo që theksohet edhe më shumë nga e përditshmja spanjollë është fakti që sot Kurtua mund të thyejë tabunë që e ndjek prej 6 vitesh. Ai ka pësuar gjithmonë gol në debutimin e tij dhe sot mund ta heqë qafe këtë ters.

www.minuta90.com