“Kur të vdes, hiri i trupit të shpërndahet në… “, habit mbrojtësi i Totenhemit: Jam shumë i lidhur me klubin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 8, 2021 | 16:45


“Kur të vdes, hiri i trupit të shpërndahet në… “, habit mbrojtësi i Totenhemit: Jam shumë i lidhur me klubin

Mbrojtësi i Totenhemit, Erik Dajër, në një intervistë të dhënë për revisten “ES Magazine”, ka bërë një deklaratë të çuditshme, teksa shprehet se do të dëshironte që pas vdekjes hiri i trupit të tij të shpërndahej në stadiumin e Totenhemit.

rikkk

Mbrojtësi 27 vjeçar i cili luan prej 7 sezonesh me Totenhemin, është rritur në Portugali, por siç shprehet ai lidhja me Anglinë është shumë e fortë për shkak se luan te Totenhemi.

“Kur të vdes të më varrosnin në stadiumin e Totenhemit do të ishte mirë. Do të dëshiroja që hiri i trupit  tim të shpërndahej në Totenham Hotspur Stadium.

Unë nuk kam ndonjë lidhje të fortë ne Londrën përveç Totenhemit, kështu që më e mira do të ishte aty, se sa të më varrosnin diku tjetër”, u shpreh mbrojtësi anglez në deklaratën që i ka habitur të gjithë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/