Kupa e Shqipërisë U-17 dhe U-19, ja formula dhe të gjitha përballjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 7, 2020 | 14:04


Kupa e Shqipërisë U-17 dhe U-19, ja formula dhe të gjitha përballjet

Është përcaktuar ditën e sotme kalendari dhe rregullorja e Kupës së Shqipërisë për moshat U-17 & U-19. Në këtë kompeticion do të marrin pjesë 32 skuadra.

kupa-e-shqiperise-moshat

Sektori i Garava pranë FSHF-së ka bërë publike edhe formulën, teksa 10 skuadrat e Grupit A Kategoria Superiore, 10 skuadrat e Grupit B Kategoria Superiore si edhe 6 skuadrat e renditura më mirë në kampionatin e Kategorisë së Parë të grupit A dhe B,  U-17 dhe U-19 bazuar në klasifikimin pas perfundimit të ndeshjeve të javës së 12 datë 21.12.2019.

Kupa e Shqipërisë U-17 & U-19 do të zhvillohet gjatë muajit janar – shkurt 2020. Ndeshjet do të zhvillohen me sistem grumbullimi me një takim.

JA RREGULLORJA E PLOTË, NDESHJET DHE SKUADRAT PËRKATËSE:

https://fshf.org/wp-content/uploads/2020/01/KUPA-E-SHQIPERISE-U-17-dhe-U-19-2020.pdf

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/