KUPA E SHQIPËRISË/ Pretendentët nuk zhgënjejnë, Tirana dhe Laçi hedhin një hap drejt kualifikimit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 18, 2023 | 0:15

KUPA E SHQIPËRISË/ Pretendentët nuk zhgënjejnë, Tirana dhe Laçi hedhin një hap drejt kualifikimit (VIDEO)

Kupa e Shqipërisë ka luajtur ndeshjet e para të turit të dytë, me pretendentet që nuk zhgënjyen.

kupa-e-shqiperise

Tirana arriti një fitore të rëndësishme përballë Lushnjës me rezultatin 0-3, duke e dominuar takimin dhe duke hedhur një hap drejt kualifikimit në fazën tjetër.

Partizani nga ana tjetër fitoi kundër Korabit në një fushë të vështirë me rezultatin 1-3, me Xhuliano Skukën që gjeti dy herë rrugën e rrjetës.

Një tjetër fitore mes vështirësive e arriti edhe Vllaznia, e cila triumfoi në transfertë me rezultatin 0-2.

Dinamo zhgënjeu në kryeqytet, duke u përmbysur nga Kastrioti me rezultatin 1-3.

Një tjetër hap drejt kualifikimit thuajse të sigurt e arriti edhe Laçi, i cili mundi në transfertë Tomorin me rezultatin 1-3.

REZULTATET:

GRUPI A

LUSHNJA 0–3 TIRANA

Patrik 10′, 20′, Hila 23′

-GOLI I HILËS

-GOLI I DYTË I PATRIK

-GOLI I PARË I PATRIK

KORABI 1–3 PARTIZANI

Beshiraj 61′ / Skuka 39′, 53′, Murataj 81′

BYLIS 0–2 VLLAZNIA

Jonuzi 37′, Kaina 90+3′

DINAMO 1–3 KASTRIOTI

Danaj 4′ / Hasani 13′, Zogaj 51′, Arapi 90′

GRUPI B

TOMORI 1–3 LAÇI

Ismailaj 83′ / Spahiu 39′, Babatunde 50′, Borisiuk 62′

FORMACIONET ZYRTARE:

GRUPI A

LUSHNJA – TIRANA

LUSHNJA: Kaloshi, Magani, Basha, Doksani, Ruço, Nuri, Levendi, Andoni, Alushi, Canka, Pepa.

Trajner: Klevis Dalipi

TIRANA: Bekaj, Toshevski, Iseni, Behiraçe, Përgjoni, Aleksi, Limaj, Hila, Berisha, Gjumsi, Patrik.

Trajner: Orges Shehi

KORABI – PARTIZANI

KORABI: Qyrani, Lilaj, Lala, Lila, Kasalla, Marku, Demaj, Joti, Tabaku, Dragoj, Keko.

Trajner: Shpend Kumbarçe

PARTIZANI: Hoxha, Atanaskoski, Zekolli, Hadroj, Menish, Sembene, Telushi, Maguet, Murataj, Hoti, Skuka.

Trajner: Xhovani Kolela

BYLIS – VLLAZNIA

BYLIS: Teqja, Trumçi, Damçevski, Janku, Muçollari, Lorran, Ruçi, Maçolli, Qardaku, Beji, Kaçorri.

Trajner: Arian Bellai

VLLAZNIA: Qarri, Gurishta, Juriç, Hakaj, Smajli, Jonuzi, Heriç, Alivoda, Hoxhaj, Çoba, Kaina.

Trajner: Mirel Josa

DINAMO – KASTRIOTI

DINAMO: Bakaj, Zhivanaj, Dikson, Bardhi, Smaçi, Allmuça, Vokrri, Daja, Denison, Marku, Danaj.

Trajner: Nevil Dede

KASTRIOTI: Malaj, A.Selmani, Stojanoviç, Karakaçi, Çela, Kodra, Onanuga, Hasani, Prenkoçeviç, Zogaj, Ajazi.

Trajner: Ardian Mema

GRUPI B

TOMORI – LAÇI

TOMORI: Memlika, Hida, Caco, Marku, Kasmollari, Sharavaolli, Deliu, Alinani, Fejzaj, Ismailaj, Dobra.

Trajner: Klodian Arbëri

LAÇI: Kuka, Roganoviç, Duka, Velkoski, Bajramaj, Spahiu, Babatunde, Borysiuk, Manellari, Geci, Shkurtaj.

Trajner: Gentjan Mezani

PANORAMASPORT.AL