Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Vllaznia i shuan ëndrrën Labërisë, Laçi dhe Kukësi nuk përmbahen. Flamurtari e zgjidh me penallti (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 13, 2021 | 15:39


Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Vllaznia i shuan ëndrrën Labërisë, Laçi dhe Kukësi nuk përmbahen. Flamurtari e zgjidh me penallti (VIDEO)

Janë mbyllur 7 sfidat e luajtura në Grupi B të Kupës së Shqipërisë ku nuk munguan rezultatet e thella nga skuadra e mëdha.

245484189_260244465887915_2885531919485199601_n

Vllaznia triumfoi me rezultatin e thellë 4-0 duke shuar shpresat e Labërisë për një kualifikim në Turin e Dytë.

Me të njëjtin rezultat fituan dhe Laçi e Kukësi duke harruar rezultatet surprizë të sfidave të para.

Ndërkohë Kastrioti mposhti 2-0 Elbasanin, Egnatia fitoi vetëm në frymën e fundit me Turbinën ndërsa Pogradeci mposhti 2-0 Besën.

GRUPI B

Vllaznia-Labëria 4-0

 26′ Gjurgjevik, 79′ Aralica, 80′ Musteganagiç, 89′ Heriç 

vllaznia formacioni

Laçi-Butrinti 4-0

20′ Guindo, 72′ Deliu, 86′ Ziko , 90′ Prengaj

Kukësi-Maliqi 4-0

45′ Daci , 56′ Krniç , 71′ Gavazaj , 90′ Sula

Kastrioti-Elbasani 2-0

71′ Ajazi, 90′ Neziri

Apolonia-Flamurtari 1-1 (5-6 me penallti)

31′ Omeri/ 49′ Gocaj (pen)

Egnatia-Turbina 1-0

90′ Timis Bardis

Pogradeci-Besa 2-0

57′ Lacka, 88′ Muçllari

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/