KUPA E SHQIPËRISË, GRUPI B/ Kukësi kualifikohet me 5 gola, Laçi nuk gabon. Mësoni të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 0:00

KUPA E SHQIPËRISË, GRUPI B/ Kukësi kualifikohet me 5 gola, Laçi nuk gabon. Mësoni të gjitha rezultatet

Kupa e Shqipërisë, Grupi B, ka luajtur ndeshjet e saj të kthimit të turit të dytë dhe u duk se nuk pati surpriza.

KUPA E SHQIPERISE

Laçi nuk gaboi në shtëpi përballë Tomorit, duke e mundur me rezultatin 2-0 dhe rezultati i përgjithshëm 5-1.

As në “Kukës Arena” nuk pati surpriza, me Kukësin që dominoi me 5 gola Apoloninë, edhe pse rezultati i ndershjes së parë përfundoi në një barazim pa gola.

Në Rrogozhinë, Skënderbeu u mundua të surprizonte për të përmbysur rezultatin, por Egnatia arriti të dilte me një barazim 1-1, duke u kualifikuar kështu në çerekfinale.

REZULTATET:

LAÇI 2–0 TOMORI (3-1)

Biba 61′, Myrta 83′

KUKËSI 5–0 APOLONIA (0-0)

Peposhi 18′, Barbosa 49′, Domi 65′, 82′, Berisha 68′

EGNATIA 1–1 SKËNDERBEU (1-0)

Fernando 54′ / Agbekpornu (A.G) 45+2′

FORMACIONET ZYRTARE:

LAÇI – TOMORI

LAÇI: Dajsinani, Kurti, E. Marku, Trokthi, S. Marku, Babatunde, Mezani, Bajramaj, Geci, Mehmetllari, Myrta.

Trajner: Gentjan Mezani

TOMORI: Memlika, Alinani, Areza, Kulaj, Lamçe, Kumani, Dobra, Deliu, Sharavolli, Buba, Arbëri.

Trajner: Polizoi Arbëri

KUKËSI – APOLONIA

KUKËSI: Tafas, Ndreca, Bytyçi, Ilieski, Lamçe, Delimedac, Sh. Taipi, Peposhi, Basha, Gj. Taipi, Barbosa.

Trajner: Rrahman Hallaçi

APOLONIA: Bushi, Resuli, Ndubuisi, Backa, Omeh, Begaj, Gega, Troka, Khalid, Obiora, Çukvunonse.

Trajner: Veljko Dovedan

EGNATIA – SKËNDEBEU

EGNATIA: Sherri, Lila, Kacbufi, Kasa, Musta, Mëllugja, Emsis, Malota, Xhekson, Paulauskas, Agbekpornu.

Trajner: Edlir Tetova

SKËNDERBEU: Alliu, Frashëri, Randi, Prençi, Idrizaj, Zenullai, Liço, Moraesh, Lika, Temitope, Nikaj.

Trajner: Ivan Gvozdoneviç

PANORAMASPORT.AL