Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Partizani turpërohet nga Besëlidhja, triumfojnë Tirana dhe Teuta. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 29, 2020 | 15:55

FB Kategoria Superiore Kupa e Shqiperise LAJMI KRYESOR Të fundit Video

Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Partizani turpërohet nga Besëlidhja, triumfojnë Tirana dhe Teuta. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U zhvilluan ditën e sotme 4 sfidat e vlefshme për Gurpin A të raundit të 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë, ku u regjistruan plot 14 gola.

kupa17-1

Partizani i Adolfo Sormanit është turpëruar me rezultatin 3-0 nga Besëlidhja e Lezhës, në sfidën e parë, duke i befasuar të gjithë. Kampionëve në fuqi të Superiores do t’iu duhen minimumi 3 gola në sfidën e kthimit për të përmbysur këtë rezultat katastrofik.

 

Beselidhja-Partizani KupaNë sfidët e tjera, Teuta dhe Tirana kanë bërë detyrën në transfertë duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit. Sfida mes Vllaznisë dhe Flamurtarit u mbyll në barazim 2-2.

REZULTATET:

BESËLIDHJA-PARTIZANI 3-0

Bushi 13′, Jovanoviç 26′, Fetaj 44′  

ERZENI-TEUTA 1-3

Rezi 84′ / Kallaku 57′ (p), Gruda 74′, 82′  

 

VLLAZNIA-FLAMURTARI 2-2

Zogaj 2′, Gilman Lika 78′ / Nebihu 8′ , Ribaj 17′

KASTRIOTI-TIRANA 1-3

Ajazi 10′ / Ismaili 47′, Muçi 61′ , 85′ (p) 

 

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA-FLAMURTARI

84358281_494879521220611_7645922590183129088_n

KASTRIOTI-TIRANA 

kastrioti tirana

BESËLIDHJA-PARTIZANI 

beseldihja partizani

ERZENI-TEUTA

ERZENI: Vata,Konduri,Teqja,Dikson,Alimadhi,Troplini,Gecaj,Xhemalaja,Lajthia,Rezi,Xhixhua. Trajner: Stavri Nica

TEUTA: Celeski, Hoxha,Jaxhi, Hreljic, Avdyli, Aleksi, L.Vila, L.Beqja,Kalaja, Hebaj, Gomez. Trajner: Edi Martini

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com