KUPA E SHQIPËRISË, GRUPI A/ 4 ekipe të Superiores “kokë më kokë”, mësoni përballjet në çerekfinale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 23:07

KUPA E SHQIPËRISË, GRUPI A/ 4 ekipe të Superiores “kokë më kokë”, mësoni përballjet në çerekfinale

Ka përfunduar edhe sfida e fundit e Grupit A në Kupën e Shqipërisë. Vllaznia dhe Bylisi janë ndarë në barazim ndeshjen e kthimit, por ata që avancojnë më tej janë kuqeblutë për shkak se në duelin e parë ata fituan 2-0.

superkupa e shqiperise

 

Falë skemës së paracaktuar nga FSHF, në Grupin A rezulton që në çerekfinalen e turneut do të ndeshen Kastrioti me Tiranën dhe Vllaznia me Partizanin.

Rikujtojmë që dje Kastrioti eliminoi Dinamon, Tirana-Lushnjën dhe Partizani u kualifikua pasi mposhti Korabin.

Ndeshjet e para do të luhen më 1 mars ndërsa ato të kthimit më 15 mars.

ÇEREKFINALET

GRUPI A

Kastrioti-Tirana

Vllaznia-Partizani

PANORAMASPORT.AL