KUPA E LIGËS/ Njukasëll eliminon Sitin, Çelsi feston me Brojën në fushë. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2023 | 0:04

KUPA E LIGËS/ Njukasëll eliminon Sitin, Çelsi feston me Brojën në fushë. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 9 duelet e vlefshme për Kupën e Ligës së Anglisë, ku nuk munguan surprizat, padyshim që surprizë mund të konsiderohet eliminimi i Mançester Sitit nga Njukasëll, me këta të fundit që triumfuan me rezultatin 1-0 falë golit të Isak në minutën e 53-të.

NJUKASELL

Ndërkohë në duelet e tjera emrat “big” si Arsenal, Liverpul dhe Çelsi arritën të siguronin një biletë për në fazën tjetër. Vlen të theksohet fakti se te blutë e Londrës, pati minuta edhe për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Armando Broja, i cili u hodh në fushë në minutën e 87-të në vendin e autorit të golit Xhekson. 

REZULTATET: 

ASTON VILA – EVERTON 1-2 

BLEKBËRN – KARDIF 5-2 

BORNMËTH – STOK 2-0 

BRENTFORD – ARSENAL 0-1  

ÇELSI – BRAJTON 1-0 

FULHAM – NORUIÇ 2-1 

LINKOLN – UEST HEM 0-1 

LIVERPUL – LESTËR 3-1 

NJUKASËLL – MAN. SITI 1-0 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"