“Kultivoj hashash, nuk më merr malli për futbollin”, ish-lojtari i Palermos tërbon italianët

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 25, 2018 | 23:30

“Kultivoj hashash, nuk më merr malli për futbollin”, ish-lojtari i Palermos tërbon italianët

Ish-mesfushori i Palermos, Mark Breshiano ka tërbuar italianët me deklaratën e tij. Australiani, i cili u aktivizua për plot 12 vite në futbollin italian, në një rrëfim special ka treguar se nuk e merr malli për futbollin, pasi tani po merret me kultivimin e hashashit. Ai jeton në Melburn me gruan dhe 2 vajzat e tij të lindura në Palermo. Breshiano ka qenë protagonist edhe në Kupën e Botës të vitit 2006 duke bërë një paraqitje dinjitoze me kombëtaren e tij.

thumbnail-socceroo-star-mark-bresciano-with-his-hyundai-gen12hynk

“Më mungon topi, që në Itali konsiderohet si fe, jo futbolli, për të cilin kam humbur pasionin dhe jam vetëm një spektator. Momentalisht po investon në pasuri të patundshme dhe merrem me kultivimin e hashashit. Tani për tani unë po studioj me një partner që punon për prodhimin e dograve me bazë marihuanën.

he102-cal19f3-105156_orig

Kompania e quajtur Greenhope, ka identifikuar tokën dhe ka fituar licenca, rruga për të marrë drogë në bazë të kanabisit është ende e gjatë. Tani për tani, do të shkojmë në Kanada dhe në SHBA për të studiuar. Edhe në Europë, ka  ekspertë”, u shpreh Breshiano për “sbs.com”.


www.minuta90.com