Kukësi nuk gabon, goli i Pejiç me goditje dënimi thyen Flamurtarin (VIDEO)

Postuar: Maj 10, 2017 | 16:45

Kukësi ka arritur të fitojë në shtëpi ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit me rezultatin 1-0. Golin e vetëm të takimit e realizoi Pejiç në minutën e 33-të falë ekzekutimit të saktë të një goditjeje dënimi.

kukesi flamurtari1

Pas këtij takimi, Kukësi vazhdon të udhëheqë kampionatin me 69 pikë, duke pritur se çdo të bëjnë rivalët në ndeshjet e tyre përkatëse. Ndërkohë Flamurtari mbetet në vendin e 7 të renditjes me 35 pikë.

Komenti minutë pas minute

90+5′ Përfundon takimi.

90+4′ Leal dhe Rangel ndëshkohen me kartonë të verdhë.

90′ Telushi ndëshkohet me karton të verdhë.

83′ Kukësi kryen zëvendësimin e fundit. Largohet Emini, në fushë Rangel.

78′ Fazliu ndëshkohet me karton të verdhë.

76′ Flamurtari kryen zëvendësimin e tretë. Largohet Shkodra, në fushë Neziraj.

72′ Kukësi kryen zëvendësimin e dytë. Largohet Kale, në fushë Guri.

66′ Kukësi kryen zëvendësimin e parë. Largohet Musolli, në fushë Karioka.

60′ Flamurtari kryen zëvendësimin e dytë. Largohet Hyseni, në fushë Fazliu.

58′ Flamurtari kryen zëvendësimin e parë. Largohet Shehaj, në fushë Lineker.

55′ Emini tenton me një goditje të rrezikshme me kokë, por Halilaj bën një pritje mjaft të bukur.

46′ Fillon pjesa e dytë.

45′ Përfundon pjesa e parë.

33′ Pejiç ekzekuton një goditje dënimi duke tentuar portën dhe gjuajtja e sulmuesit kroat është e saktë pasi përfundon në rrjetë.

30′ Veliu ndëshkohet me karton të verdhë.

28′ Shkodra kroson një top në zonë dhe Bushiç tenton me kokë, por Koliç neutralizon rrezikun.

25′ Mersini ndëshkohet me karton të verdhë.

18′ Imami tenton me një goditje të rrezikshme nga larg, por Halilaj grushton dhe largon topin në goditje këndi.

10′ Kalojnë në qetësi këto minuta të para të takimit, pa raste të rrezikshme për gol.