Kukësi, firmos edhe serbi Ivan Periç

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 19, 2014 | 12:30

Kukësi, firmos edhe serbi Ivan Periç

Ivan PeriçKukësi nuk di të ndalet në merkato. Klubi verior ka zyrtarizuar dje marrëveshjen me sulmuesin serb Ivan Periç. Në garë për këtë të fundit ishte edhe Skënderbeu, por drejtuesit e Kukësit janë treguar më konkretë në ofertën e tyre, duke e bindur lojtarin që firmosi për 1 vit. 32-vjeçari Periç vjen pas eksperiencave në disa kampionate, ndërsa më së shumti është aktivizuar në klube të Kazakistanit. Dje Periç i është bashkuar skuadrës në Ohër, ndërkohë që sot do të zhvillojë stërvitjen e parë me Kukësin. Gjatë së mërkurës, sulmuesi iu nënshtrua edhe një kontrolli mjekësor në Tiranë dhe pasi gjithçka doli Ok, është nisur në drejtim të Maqedonisë, për t’u prezantuar me skuadrën e re.

www.minuta90.com