Kualifikueset e Kampionatit Europian, Mustedanagiç shpall listën e Kombëtares U-17

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 11, 2017 | 13:40

Kualifikueset e Kampionatit Europian, Mustedanagiç shpall listën e Kombëtares U-17

Trajneri i kombëtares shqiptare U-17, Xhemal Mustedanagiç, ka shpallur listën e futbollistëve të grumbulluar për tre ndeshjet e kualifikueseve të Kampionatit Europian U-17 “Angli 2018”.

kombetarja u17

Ai ka përzgjedhur 23 futbollistë për t’i patur të gatshëm në përballjet e Grupit 2 ndaj Kroacisë, Spanjës dhe Lihtenshtejnit që do të zhvillohen në Shqipëri në datat 19, 22 dhe 25 tetor.

Nga futbollistët e grumbulluar, 13 prej tyre luajnë brenda vendit, ndërsa 10 të tjerët luajnë jashtë.

lista_u17

www.minuta90.com