Kualifikueset e Europianit, Kombëtarja e Dedes “peshkon” Maqedoninë e Veriut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 3, 2019 | 12:45


Kualifikueset e Europianit, Kombëtarja e Dedes “peshkon” Maqedoninë e Veriut

Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës, short ii kualifikueseve të Europianit të 19-vjeçarëve. Kuqezinjtë e Nevil Dedes kanë rënë në Grupin 5 së bashku me Çekinë, Danimarkën dhe fqinjët e Maqedonisë të Veriut.

komb-u19-fd8af6c19d13baf47d4cafcf7616c8f8b486ff02fde74e_1920x1080

Një grup i favorshëm për kuqezinjtë, të cilët do të tentojë mrekullinë, edhe pse në letër nuk janë favoritë. Kujtojmë që Europiani 2021 i 19-vjeçarëve do të mbahet në Rumani.

Për sa i përket Kosovës, dardanët kanë rënë në Grupin 1 së bashku me Italinë, Sllovakinë dhe Qipron. Në këtë raund kualifikues janë 13 grupe me 4 skuadra të cilat do ti luajnë ndeshjet e tyre ndërmjet muajit Tetor dhe Nëntor 2020.

PANORAMASPORT.AL

 


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/