Kualiarela sfidon moshën, sulmuesi veteran u bashkohet legjendave të Serisë A pas golit ndaj Beneventos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 26, 2020 | 19:12


Kualiarela sfidon moshën, sulmuesi veteran u bashkohet legjendave të Serisë A pas golit ndaj Beneventos

Sulmuesi veteran italian Fabio Kualiarela realizoi një tjetër arritje personale pas golit të parë sezonal me Sampdorian ndaj Beneventos. Ish-futbollisti i Juventusit dhe Napolit ka arritur të shënojë në 16 sezone radhazi në karrierë.

Fabio-Quagliarella-Sampdoria

Lojtarët të cilët kanë mundur të shënojnë në më shumë sezone radhazi në Serinë A janë: Françesko Toti (23), Roberto Baxho, Roberto Mançini dhe Altafini (18) dhe Alberto Xhilardo (17).

Kualiarela ka realizuar gjatë karrierës 215 gola në 624 ndeshje.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com