Krutanët e mbyllin fazën përgatitore me një humbje, Dinamo triumfon në miqësoren ndaj Kastriotit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 13, 2022 | 20:19

Krutanët e mbyllin fazën përgatitore me një humbje, Dinamo triumfon në miqësoren ndaj Kastriotit

Dinamo ka triumfuar në miqësoren ndaj Kastriotit të zhvilluar në Fushë-Krujë që është mbyllur me rezultatin 1-2 në favor të “Nëndetëses”.

298650319_799528251231309_7708684881825351773_n (1)

Golat e Denison dhe Markut i mjaftuan Dinamos për të regjistruar këtë fitore ndërsa për krutanët golin e vetëm e shënoi Xhulio Mehmeti.

Kjo ishte miqësorja e dytë mes skuadrave në pak ditë, ku në sfidën e parë dy klubet u ndalën në baraspeshë 0-0. Kastrioti e mbyll kështu fazën përgatitore me një humbje përpara startit të sezonit.

REZULTATI FINAL:

Kastrioti-Dinamo 0-0

Mehmeti 20’/ Denison 13′ (P), Marku 30′

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"