Kroacia përmbys Anglinë, ja cili është zgjedhur lojtari i ndeshjes historike

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 11, 2018 | 22:52

Kroacia përmbys Anglinë, ja cili është zgjedhur lojtari i ndeshjes historike

Ivan Perisic është shpallur lojtari i ndeshjes mes Kroacisë dhe Anglisë. Në këtë gjysmëfinale, kroati shënoi golin e barazimit që mbajti gjallë shpresat e ekipit të Daliçit, dhe në shtesën e dytë, dha asistin për golin që shënoi Manxukiç.

3500

Një paraqitje e shkëlqyer në mbrëmjen e sotme kjo e lojtarit të Interit, i cili pati edhe raste të tjera gjatë ndeshjes, por pa fat. Në fund, ai u shpall më i miri i një ndeshje historike për kroatët, të cilët siguruan për herë të parë në histori një finale Kupe Bote.

36825337_2055895454443229_3362889934556889088_n

www.minuta90.com