Kritikat për mbrojtjen pas disfatës ndaj Labërisë, Dianje: Humbim të gjithë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2021 | 15:48


Kritikat për mbrojtjen pas disfatës ndaj Labërisë, Dianje: Humbim të gjithë…

Humbja së fundmi në Kupën e Shqipërisë në ndeshjen e parë ndaj Labërisë, por gjithashtu edhe golat e shumtë të pësuar në kampionat e kanë vendosur repartin e mbrojtjes te Vllaznia nën “akuzë”.

dianje

Kritikat kanë qenë të shumta, madje edhe vetë trajneri Brdariç ka thënë se kjo situatë duhet përmirësuar patjetër. Si titullar në qendër të mbrojtjes në Kupë luajti për 90-minuta Fallou Dianje, i cili stonoi në disa raste, veçanërisht te goli i dytë i pësuar.

Fallou

Duke parë reagimet në rrjetet sociale kundër tij, senegalezi ka reaguar me një postim, teksa ka shkruar: “Performanca individuale nuk është e rëndësishme në një skuadër. Ne fitojmë dhe humbasim të gjithë”.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/