Kritika nga të dyja anët, Ozilin nuk e duan as në Turqi

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 17:45

Kritika nga të dyja anët, Ozilin nuk e duan as në Turqi

Mesut Ozil është vendosur në qendër të kritikave në Gjermani. E gjitha lidhet me foton që ai bëri me presidentin e Turiqisë, Rexhep Taip Erdogan. Kritikat morën edhe më shumë hov pas paraqitjes së dobët të turko-gjermanit në Botëror.

topelementOzil

Por si të mos mjaftonin kritikat në Gjermani ai nuk është dhe aq i mirëpritur në Turqi. Kjo, sepse turqit nuk e harrojnë atë që i bëri duke zgjedhur kombëtaren gjermane dhe jo atë turke. Duket se tani ai ka mbetur midis dy zjarreve dhe nuk di se çfarë të bëjë.

 

 


www.minuta90.com