“Kosova është Serbi”, shikoni çfarë bëjnë tifozët dhe klubi armen para ndeshjes me Crvena Zvdezda

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 30, 2020 | 23:53


“Kosova është Serbi”, shikoni çfarë bëjnë tifozët dhe klubi armen para ndeshjes me Crvena Zvdezda

Kampionët e Armenisë, Ararat pret në shtëpi Crvena Zvezda ditën e nesërme, në ndeshjen e vlefshme për “play off” e Ligës së Europës.

parulla e tifozeve

Para kësaj sfide një mirëseardhje ndryshe kanë menduar t’i ofrojnë kundërshtarit tifozët armenë. Këta të fundit kanë shpalosur një parullë ku shkruhet “Artsaka është Armeni. Kosova është Serbi”.

Një gjest i ulët ky i tifozëve, që fusin politikë edhe në sport, ndërkohë që sikur të mos mjaftonte kjo, parulla e tifozëve është publikuar edhe në faqen zyrtare të Ararat. Një gjest i ulët ky dhe i një klubi që nuk duket aspak profesionit.

POSTIMI

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com