Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish në Spanjë, ish-futbollisti i Milanit ushqen 200 të varfër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 26, 2020 | 23:36


Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish në Spanjë, ish-futbollisti i Milanit ushqen 200 të varfër

Klubi i Vilarealit dhe fondacioni i ish-futbollistit të Milanit Karlos do të kontribuojnë në ushqimin e 200 personave të varfër të zonës së Karitas-Vija.

Bacca_0
Në një komunikatë për shtyp të publikuar nga klubi i La Ligas, mësohet se Vilareali së bashku me futbollistin e tij kolumbian Karlos Baka do të garantojnë më shumë se 200 vakte në ditë për 200 persona që jetojnë në varfëri. Kjo iniciativë vjen në kuadër të ndihmës së qytetarëve që e kanë të pamundur të ushqehen në Spanjë pas përhapjes së frikshme të koronavirusit, i cili vazhdon të marrë jetë njerëzish.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com