Koronavirusi vazhdon përhapjen me shpejtësi, rezulton pozitiv edhe futbollisti i Kosovës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 10, 2020 | 13:44


Koronavirusi vazhdon përhapjen me shpejtësi, rezulton pozitiv edhe futbollisti i Kosovës

Edhe pse u bënë disa muaj nga shpërthimi i pandemisë, Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në shumë vende.

kosova kryeziu

Edhe sporti është prekur nga ky virus, ku janë konfirmuar disa raste pozitive. Së fundmi, mbrojtësi i Kosovës, Mirlind Kryeziu ka rezultuar me Koronavirus.

Futbollisti i cili luan me Zyrihun në Zvicër, sapo ka ndjerë simptomat e para nuk është paraqitur në stërvitje, duke u izoluar menjëherë  në shtëpinë e tij. Kujtojmë se ky është rasti i parë me Koronavirus në kampionatin zviceran.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com