Koronavirusi shpërthen keq te skuadra italiane, 29 persona rezultojnë pozitiv

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 28, 2020 | 23:46


Koronavirusi shpërthen keq te skuadra italiane, 29 persona rezultojnë pozitiv

Koronavirusi ka shpërthyer keq te skuadra italiane e Rexhianës, e cila militon në Serinë B.

REXHIANA

Janë konfirmuar plot 29 persona të prekur në këtë skuadër, prej të cilëve 22 janë futbollistë dhe 7 të tjerë pjesë e stafit. Një situatë e rënduar në këtë skuadër, që ia bën të pamundur zhvillimin e ndeshjeve në kampionat.

Kujtojmë se pjesë e Rexhianës është edhe mbrojtësi shqiptar, Arlind Ajeti, i cili u transferua aty në merkaton e kaluar.

Të gjithë personat e infektuar janë futur në karantinë, ku do të qëndrojnë derisa testi për Koronavirusin t’i nxjerrë negativë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com