Koronavirusi prek klubin e madh spanjoll, ekipi konfirmon një rast pozitiv

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 19:19


Koronavirusi prek klubin e madh spanjoll, ekipi konfirmon një rast pozitiv

Valencia ka konfirmuar një rast pozitiv me Covid-19 tek skuadra e të rinjve. Klubi spanjoll ka nisur aplikimin e protokolleve shëndetësore përsa i përket këtij rasti.

valenciacf

“Valencia konfirmon se një rast pozitiv me Covid-19 ëshë zbuluar tek skuadra e të rinjve. Sipas protokollit, klubi i ka kaluar informacionin autoriteteve publike shëndetësore. Të gjithë lojtarët e Juvenil A do vetëizolohen për të paktën 10 ditë.

Pjesa e tjetër e akademisë do stërvitet rregullisht, duke i’u nënshtruar testeve të herë pas hershme sipas protokollit” lexohet në deklaratën e Valencias.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com