Koronavirusi nuk ikën nga futbolli, rezulton pozitiv vëllai i Mario Gëces

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 4, 2020 | 15:47


Koronavirusi nuk ikën nga futbolli, rezulton pozitiv vëllai i Mario Gëces

Augsburg është rikthyer në fushë për tu përgatirur për sezonin e ri, dhe lojtarët i janë nënshtruar testeve për Covid-19. Pozitiv ka dalë mbrojtësi Feliks Gëtze që është edhe vëllai i Mario Gëtzes.

feliks getze

Lojtari është izoluar menjëherë në shtëpinë e tij. Gëtze besohet se është infektuar gjatë pushimeve dhe për momentin nuk ka shfaqur simptoma.

Mbrojtësi do rikthehet në skuadër pasi të testohet edhe dy herë të tjera dhe përgjigjet të dalin negative.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com