Kontratë 3 vjeçare dhe 11 milionë neto në sezon, Real Madridi gjen zëvendësuesin e Benzemasë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 5, 2023 | 19:25

Kontratë 3 vjeçare dhe 11 milionë neto në sezon, Real Madridi gjen zëvendësuesin e Benzemasë

Herri Kejn mund të jetë zëvendësuesi ideal i Karim Benzemasë tek Real Madridi.

KEJN

“Cadena SER” raporton se oferta fillestare për Totenhemin do të jetë 80 milionë euro.

Sipas spanjolles, kapitenit të Anglisë do ti ofrohet një kontratë trevjeçare dhe një pagë prej 11 milionë neto në sezon, po aq sa fiton tek “Spursat”.

Rivali i “Los Blancos” për Kejnin, është Mançester Junajtidi i cili kërkon ta ketë në ekip.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"