Kontratat pranë skadimit, ja 37 yjet që mund merren falas në 2019

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Tetor 11, 2018 | 12:14

Kontratat pranë skadimit, ja 37 yjet që mund merren falas në 2019

Kontrata në limitet e tyre të kohëzgjatjes dhe tregu i parametrave zero pritet të jetë një nga më të nxehtit prej verës së ardhshme, ku shumë yje do ta shohin veten pa një kontratë me klubet aktuale dhe në garë do të vihen gjigantët për t’i siguruar me kosto zero transferimi.

merkato

“Transfermarkt.de”, portali i specializuar për vlerat e futbollistëve në treg, ka përpiluar një listë me futbollistët më të mirë, të cilëve u përfundon kontrata në qershor 2019. Janë yje që janë mësuar të fitojnë dhe klubet e interesuara të Europës do t’i mbajnë mirë nën vëzhgim, pasi ajo për të cilën do të paguajnë është vetëm kontrata e tyre. Lista është në rend alfabetik dhe përfshin edhe vlerën e kartonit të tyre në treg.

KLASIFIKIMI

1. ALDERVAIRELD (TOTENHEM)
(40 MILIONË EURO)
2. ALFONS AREOLA (PSG)
(15 MILIONË EURO)
3. MARIO BALOTELI (NISË)
(24 MILIONË EURO)
4. JASIN BRAHIMI (PORTO)
(26 MILIONË EURO)
5. GERI KEJHILL (ÇELSI)
(15 MILIONË EURO)
6. MATEO DARMIAN (JUNAJTID)
(10 MILIONË EURO)
7. MUSA DEMBELE (TOTENHEM)
(18 MILIONË EURO)
8. DAVID LUIZ (ÇELSI)
(25 MILIONË EURO)
9. ANGEL DI MARIA (PSG)
(40 MILIONË EURP)
10. ALAN XHAGOEV (CSKA M.)
(15 MILIONË EURO)
11. CESK FABREGAS (ÇELSI)
(30 MILIONË EURO)
12. DAVID DE GEA (JUNAJTID)
(70 MILIONË EURO)
13. FILIPE LUIS (ATLETIKO)
(8 MILIONË EURO)
14. S. XHOVINKO (TORONTO)
(8 MILIONË EURO)
15. OLIVIE ZHIRU (ÇELSI)
(18 MILIONË EURO)
16. DIEGO GODIN (ATLETIKO)
(35 MILIONË EURO)
17. ANDER HERRERA (JUNAJTID)
(30 MILIONË EURO)
18. HEKTOR HERRERA (PORTO)
(20 MILIONË EURO)
19. JONAS (BENFIKA)
(5 MILIONË EURO)
20. A. KOKORIN (ZENIT)
(11 MILIONË EURO)
21. VINSENT KOMPANI (SITI)
(10 MILIONË EURO)
22. MARLOS (SHAHTJOR)
(11 MILIONË EURO)
23. ANTONI MARSIAL (JUNAJTID)
(65 MILIONË EURO)
24. HUAN MATA (JUNAJTID)
(30 MILIONË EURO)
25. XHEJMS MILNER (LIVERPUL)
(15 MILIONË EURO)
26. MIRANDA (INTER)
(8 MILIONË EURO)
27. GRACIANO PELE (SHANDONG)
(5.5 MILIONË EURO)
28. F. KUALJARELA (SAMPDORIA)
(2 MILIONË EURO)
29. ADRIEN RABIO (PSG)
(50 MILIONË EURO)
30. ARJEN ROBEN (BAJERN)
(7 MILIONË EURO)
31. ARON RAMSEJ (ARSENAL)
(45 MILIONË EURO)
32. EDUARDO SALVIO (BENFIKA)
(22 MILIONË EURO)
33. LJUK SHOU (JUNAJTID)
(15 MILIONË EURO)
34. D. STARRIXH (LIVERPUL)
(15 MILIONË EURO)
35. ANTONIO VALENCIA (JUNAJTID)
(8 MILIONË EURO)
36. JAN VERTONGEN (TOTENHEM)
(32 MILIONË EURO)
37. DENI UELLBEK (ARSENAL)
(15 MILIONË EURO)


www.minuta90.com