Konte ka një “xhol” në skuadër, ja si pritet të rreshtohet Interit me Vidalin titullar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 23:41


Konte ka një “xhol” në skuadër, ja si pritet të rreshtohet Interit me Vidalin titullar

Konte tani ka shumë opsione në mesfushë dhe prania e “nxënësit” të tij do t’i lejojë të ndryshojë edhe gjatë ndeshjes sistemin: Vidal shpërtheu në mesfushë në skemën 3-5-2, por mund të veprojë edhe si fantazist inkursor në rast konfirmimi të 3-4-1-2 dhe gjithmonë në të njëjtën modul edhe përpara mbrojtjes.

Vidal Konte

Pra, një “xhol” taktik përveçse një injektim lidershipi dhe personaliteti. Pikërisht ato që Konte kërkonte që Interi i tij të jetë protagonist.

iNTERI

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com