Konfirmohet lajmi i “Panorama Sport”/ Një kampion i Superiores firmos për 2 sezone me bardhezinjtë e Laçit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 15, 2022 | 22:47


Konfirmohet lajmi i “Panorama Sport”/ Një kampion i Superiores firmos për 2 sezone me bardhezinjtë e Laçit

Konfirmohet lajmi ekskluziv i “Panorama Sport”! Albi Alla është zyrtarisht futbollist i Laçit. Ashtu siç njoftoi gazeta, mbrojtësi është rikthyer në elitën e futbollit shqiptar, ku do të mbajë veshur fanellën bardhezi.

ALLA

29-vjeçari ka luajtur në Kinë në katër sezonet e fundit, ndërsa në Superiore u bë i njohur te Kukësi, ku fitoi titullin kampion dhe gjithashtu u grumbullua nga Kombëtarja. Alla ka qenë më parë edhe pjesë e Bylisit dhe Flamurtarit në Superiore. Afrimi i tij blindon mbrojtjen e Laçit, ku pas eliminimit nga Liga e Konferencës u largua Renato Malota.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi i Laçit, ka bërë me dije se Alla ka firmosur për 2 sezone me kurbinasit.


View this post on Instagram

A post shared by KF.LAÇI (@kflaci.al)

LEXO EDHE: 

EKSKLUZIVE/ Laçi bën goditjen e madhe në mbrojtje, rikthen në Shqipëri lojtarin që fitoi titullin me Kukësin