Kombëtarja rotacion në miqësoren me Estoninë, 11 lojtarë largohen. Ja si ndryshon lista e të grumbulluarve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2022 | 23:41


Kombëtarja rotacion në miqësoren me Estoninë, 11 lojtarë largohen. Ja si ndryshon lista e të grumbulluarve

Kombëtarja shqiptare i është rikthyer stërvitjes për ndeshjen miqësore përballë Estonisë që do të luhet në stadiumin “Air Albania”, në 13 qershor.

SHQIPERIA

Siç bënë me dije FSHF, 11 lojtarë janë larguar nga grumbullimi me Kombëtaren dhe ata janë: Etrit Berisha, Nedim Bajrami, Ivan Balliu, Kristjan Asllani, Bekim Balaj, Marash Kumbulla, Klaus Gjasula, Berat Gjimshiti, Sokol Cikalleshi, Kastriot Dermaku dhe Ardian Ismajli.

Gjithashtu kuqezinjve i janë bashkuar edhe pesë lojtarë të tjerë, që janë Arbnor Muçolli, Jon Mersinaj, Enis Çokaj, Simon Simoni dhe Kevin Haveri.

Lista e plotë:

Elhan Kastrati

Gentian Selmani

Simon Simoni

Frederic Veseli

Elseid Hysaj

Enea Mihaj

Erjon Hoxhallari

Kevin Haveri

Amir Abrashi

Ylber Ramadani

Taulant Seferi

Myrto Uzuni

Giacomo Vrioni

Armando Broja

Enis Çokaj

Jon Mersinaj

Arbnor Muçolli

Endri Çekiçi

Ermir Lenjani

PANORAMASPORT.AL