Klubi ndryshon mendje, Reali gati kontratë 4-vjeçare për sulmuesin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2021 | 12:16


Klubi ndryshon mendje, Reali gati kontratë 4-vjeçare për sulmuesin

Asensio shihej si një nga lojtarët që do të largohej nga Reali i Madridit në merkaton e janarit. Mirëpo situata e sulmuesit nga Malaga ka ndryshuar dhe bashkë me të edhe qëndrimi i klubit “Los Blancos”.

ASENSIO 1

Mediat spanjolle kanë bërë me dije se Reali po mendon t’i ofrojë rinovimin sulmuesit të vet. Asensio ka një kontratë deri në vitin 2023 me Realin, por në Madrid po mendojnë të rinovojnë me të deri në 2025-ën.

PANORAMASPORT.AL