Klubi i Serisë A godet në merkato, arrin akordin me futbollistin e Barcelonës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 28, 2020 | 0:49

Bota FB La Liga LAJMI KRYESOR Të fundit

Klubi i Serisë A godet në merkato, arrin akordin me futbollistin e Barcelonës

Teksa dështoi në transferimin e Politanos, Roma nuk ka humbur kohë për të arritur akordin me futbollistin e Barcelonës Karles Perez. Sipas “Onda Cero”, futbollisti të martën do të udhëtojë drejt Italisë për të mbyllur operacionin.

carles-perez-mas-cerca-roma-1579944028282-

Spanjolli nuk është në planet e drejtuesve katalanas, teksa ka vendosur të largohet për të marrë më shumë minuta, duke pranuar propozimin e klubit italian. Perez do të transferohet në formë huazimi me opsion blerje të detyrueshme nga Roma në qershor, për shifrën 13 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com