Klubi anglez hedh sytë nga talenti i Juventusit, për bardhezinjtë është i pashitshëm. Ndryshon situata nëse…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 8, 2021 | 19:25


Klubi anglez hedh sytë nga talenti i Juventusit, për bardhezinjtë është i pashitshëm. Ndryshon situata nëse…

Sipas medias italiane ”calciomercato.com”, Mançester Junajtid ka hedhur sytë nga talenti suedez i Juventusit, Dejan Kuluesvski.

kulusevski

Kulusevski u transferua tek bardhezinjtë verën e kaluar nga skuadra e Atalantës për shifrën e 35 milionë eurove, dhe këtë sezon ka dhënë performanca shumë të mira, aq sa drejtuesit juventinë e cilësojnë si një investim me të ardhme dhe nuk janë të gatshëm ta shesin për asnjë arsye.

Si duket performancat pozitive të sulmuesit 21 vjeçar kanë rënë në radarët e Solskjaer, i cili sipas mediave ua ka kërkuar drejtuesve të ‘’djajve’’ të transferojnë talentin suedez në ”Old Trafford”, por këta të fundit nuk kanë marrë një përgjigje pozitive nga drejtuesit e Juventusit. Bardhezinjtë po konsiderojnë një rikthim të mundshëm të Pogbas në verë dhe nuk përjashtohet mundësia e ndonjë marrëveshje ndërmjet dy klubeve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/