Klubet kosovare “fërkojnë duart”, UEFA jep lajmin e madh për sezonin e ardhshëm

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 3, 2018 | 17:30

Klubet kosovare “fërkojnë duart”, UEFA jep lajmin e madh për sezonin e ardhshëm

Iu desh vetëm një vit në arenën ndërkombëtare dhe tashmë koefiçientët e Kosovës kanë ndryshuar për sa u përket garave Europiane të klubeve. Këtë vit nga kampionati kosovar morën pjesë Drita dhe Prishtina të cilat bënë paraqitje shumë të mira.

prishtina-750x430

Kështu një lajm i madh vjen për futbollin kosovar pasi vitin e ardshëm në Europë do të marrin pjesë 3 ekipe nga Superliga e Kosovës. Në këtë mënyrë, vendi i parë i Superligës do të marrë pjesë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve ndërsa vendi i dytë dhe i tretë në ato të Europa Ligës.

www.minuta90.com