Klubet e Premier Ligës bëhen bashkë, kërkojnë shtyrjen e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 8, 2021 | 17:32


Klubet e Premier Ligës bëhen bashkë, kërkojnë shtyrjen e…

Klubet e Premier Ligës kërkojnë shtyrjen e fillimit të sezonit tjetër, 2021-2022. Sezoni i ri në Premier Ligë është planifikuar të fillojë më 7 gusht, por klubet kërkojnë që kjo të shtyhet të paktën me një javë.

PREMIER LIGA 1

Sipas asaj që raporton “The Athletic”, duke parë që sezoni aktual përfundon në fund të majti dhe në verë është Europiani, klubet e Premier Ligës kërkojnë që të paktën sezoni i ri të fillojmë në mes të muajit gusht, kjo për shkak se duna të kenë më shumë pushime për lojtarët e tyre, për të qenë gati për kampionatin.

Nuk është marrë ende një vendim në lidhje me këtë, por kërkesat e klubeve me shumë mundësi mund të merren në konsideratë, duke parë situatën në të cilën ndodhen të gjitha.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/