Klop u vendos një kusht futbollistëve, duhet të mësojnë…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 18:04

Klop u vendos një kusht futbollistëve, duhet të mësojnë…

Jurgen Klop është nga ata trajner që nuk i intereson vetëm fusha e lojës. Ai paralajmëron futbollistët e rinjë që vijnë në ekip të kenë uri për të mësuar gjithçka, duke filluar nga kushti numër 1, gjuha.

4F7E627C00000578-6138939-image-a-7_1536240403535

Futbollistët e blerë këtë sezon Fabinjo dhe Keita nuk dinë të flasin anglisht dhe Klop ndjen se ata kanë limite për shkak të kësaj. “Gjuha është shumë e rëndësishme, por zakonisht futbollstët më të mirë kanë më shumë uri për të mësuar. Ata që nuk duan të mësojnë, zakonisht largohen pas 1 ose 2 vitesh në formë huazimi”, shprehet Alan Redmond, ish-mësuesi i anglishtes te Liverpul.

www.minuta90.com