Klop “paralajmëron” momentin kur do të tërhiqet nga futbolli: Nuk besoj se do të stërvis në moshën…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 4, 2020 | 17:06


Klop “paralajmëron” momentin kur do të tërhiqet nga futbolli: Nuk besoj se do të stërvis në moshën…

Trajneri i Liverpulit Jurgen Klop deklaron se nuk ka asnjë plan për karrierën e tij pas vitit 2024 kur i skadon kontrata me kampionët e rinj të Anglisë.
Jurgen-Klopp-Pep-Guardiola-Liverpool-Manchester-City
Në një intervistë ekskluzive për “Daily Mirror” ku rrëfeu një pjesë të jetës së tij, tekniku gjerman la të kuptohet se mund ta mbyllë herët karrierën e trajnimit.

“Kur të vijë momenti kur të tërhiqem do të them: ‘Shumë mirë, por tani dua të shikoj të tjerët të drejtojnë skuadra. Dua të jem në gjendjen e duhur emocionale për të thënë: ‘shihemi më vonë’. Ky është plani. Nuk e shikoj veten time të stërvis ndonjë ekip në moshën 73-vjeçare. Kur u bëra trajner në moshën 33 vjeç, thashë me vete: ‘Shumë mirë, tani do fillojnë 25 vitet e ardhshme. Qëndrova 7 vite e gjysmë te Mainzi, 7 vite te Borusia Dortmundi dhe në vitin 2024 bëhen 23 vite e gjysmë që jam trajner. Nuk kam asnjë plan më tej”, përfundoi tekniku i njohur gjerman.

PANORAMASPORT.AL




Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com