Klop mund të kishte marrë drejtimin e Junatid, shkak që ai kaloi te Liverpuli u bë…gruaja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 12, 2019 | 19:53


Klop mund të kishte marrë drejtimin e Junatid, shkak që ai kaloi te Liverpuli u bë…gruaja

Jyrgen Klop është një nga trajnerët më të mirë në botë, teksa po ia del në mënyrë të përkryer të rikthejë Liverpulin në nivelet e larta.

jurgen klop

Në sezonin që lamë pas, tekniku gjerman ia doli të fitojë Ligën e Kampionëve me Liverpulin e tij, dhe u rendit në vendin e dytë në Premier Ligë, vetëm 1 pikë pas Sitit kampion. Në tetor të 2015-ës Klop u emërua trajner i Liverpulit, por karriera e tij mund të kishte marrë një drejtim tjetër.

Sipas “TV2”, tekniku gjerman ishte shumë afër kalimit të Junajtid, teksa bisedimet mes tij dhe drejtuesve të “Djajve të Kuq”, po shkonin në rrugën e duhur.

Megjithatë shkak që marrëveshja me Junatid të dështonte, dhe Klop të kalonte te Liverpuli u bë bashkëshortja e tij, e cila i propozoi ai të mos kalonte në “Old Trafford”, por të kalonte aty ku tani po bën historinë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com