Klauzolë 400 milionë euro, Kutinjo firmos me Barcelonën deri në vitin 2023

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 6, 2018 | 23:00

Klauzolë 400 milionë euro, Kutinjo firmos me Barcelonën deri në vitin 2023

Liverpuli ka pranuar ofertën prej 160 milion eurosh për të shitur Kutinjon te Barcelona. Kjo do të jetë shitja më e madhe që ka bërë ndonjëherë një klub anglez, dhe zyrtarizimi pritet të vijë në orën në vijim.

kutinjo

Kështu raporton tabloidi britanik “Telegraph” i cili shton më tej se Kutinjo do të shkojë nesër në mbrëmje në Barcelonë, për të finalizuar transferimin.

Kutinjo ka firmosur me Barcelonën deri në vitin 2023, dhe do të ketë një klauzolë prej 400 milionë eurosh.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"