“Kishim shanse por nuk shënuam”, Zekiç i pakënaqur pas disfatës së Partizanit: Jam i inatosur sepse…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2023 | 22:07

“Kishim shanse por nuk shënuam”, Zekiç i pakënaqur pas disfatës së Partizanit: Jam i inatosur sepse…

Trajner i Partizanit, Zoran Zekiç, ka pranuar pas ndeshjes se ishte i inatosur me reagimin skuadrës së tij gjatë sfidës kundër Skënderbeut në kampionat ku të kuqtë regjistruan humbjen e parë të edicionit,

bandicam 2023-10-01 18-51-55-028

“Çfarë të thuash pas një ndeshje të tillë ku kishim shanse por nuk shënuam. Por duhet të them gjithashtu që nuk kishim energjinë që na duhej sot. Sidomos  në pjesën e dytë humbëm shumë herë topin e gjatë dhe të dytë. Ata kishin një situatë dhe ishte kjo penalltia.

Keqardhje për rastet e humbura? Padyshim se gjatë ndeshje kur humb shumë shanse. Ky është futbolli. Shpesh kur vazhdimisht humb shumë shanse për të shënuar, nuk përfundon kështu. Por jam shumë i inatosur pasi dakord, Skënderbeu shënoi një gol, Por ne kishim 18-20 minuta dhe nuk krijuam një situatë normale”,  tha Zekiç pas sfidës për “MCN”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"