“Kisha 11 luanë në fushë”, trajneri i skuadrës së Kategorisë së Parë: E dija që do merrnim pikë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 8, 2021 | 12:20


“Kisha 11 luanë në fushë”, trajneri i skuadrës së Kategorisë së Parë: E dija që do merrnim pikë

Gerald Çani e kishte paralajmëruar që Vora e tij nuk do të dilte pa pikë dhe kështu ndodhi. Ai përgëzon skuadrën për atë që dha në fushë, aq sa lojtarët i cilëson si luanë.

cani

“E prisja që të shkonte kështu. E kam sqaruar dhe herë të tjera se nuk ka diferenca të mëdha mes ekipeve. Dua të falënderoj lojtarët e mi për sakrificën, përkushtimin e shpirtin që dhanë në fushë. S’di kë të veçoj më të mirin, pasi kisha 11 luanë në fushë.

Vora

Ky ishte një trepikësh që na dha qetësi. Nuk e meritonim renditjen, pasi jemi ndëshkuar në disa ndeshje nga gjykimet. Edhe një herë e sqaroj se Vora nuk bie nga kategoria. Gjeni ndonjë ekip tjetër. Lidhur me takimin në Burrel, do të jetë e vështirë. Për ne të gjitha ndeshjet janë finale. Por, do t’i marrim me qetësi e një nga një. Edhe atje do të tentojmë të marrim fitoren. Në fund, kam një urim për ‘veteranin’ Gazmir Fuçia që mbushi 39 vjeç”, përfundoi Çani.

PANORAMASPORT.AL