Kërkuan të anulohej goli i tretë i Mesit, Marçiniak nxjerr “blof” francezët: Po ju a i patë 7 lojtarët në fushë kur shënoi Mbape…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 23, 2022 | 23:43

Kërkuan të anulohej goli i tretë i Mesit, Marçiniak nxjerr “blof” francezët: Po ju a i patë 7 lojtarët në fushë kur shënoi Mbape…

Arbitri nga Polonia Simon Marçiniak drejtoi finalen e madhe mes Argjentinës dhe Francës, ku këta të fundit humbën me penallti. Por francezët kanë sulmuar arbitrin duke e akuzuar se nuk gjykoi në mënyrën më të mirë. Përballë këtyre sulmeve, Marçiniak doli në konferencë për mediat. 

DMNM,DSD
Ai sqaroi polemikat përsa i përket golit të 3-të të Argjentinës, i cili sipas “Gjelave” duhet të anulohej për shkak të disa lojtarëve dhe pjesëtareve stafi në fushën e lojës kur Mesi goditi topin.
“Së pari, kjo situatë për të qenë e dënueshme duhet të kushtëzojë lojën. Çfarë ndikimi patën rezervat që u ngritën nga stoli dhe hynë në fushë? Ata kërkojnë justifikime, janë gazetat serioze dhe ata që kërkojnë klikime. Ndër të tjera, francezët nuk kanë përmendur foton ku shihet se janë shtatë lojtarë nga stoli që futen në fushë kur Mbape shënon golin e rezultatit 3-3”, tha ai.
But Szymon Marciniak claims there were seven French substitutes on the pitch for one of Kylian Mbappe's goals and showed a picture of it during a press conference

French players celebrate on the pitch after Kylian Mbappe scored his second goal of the game

PANORAMASPORT.AL