Kërcënoi me vdekje lojtarin kundërshtar, ish-trajneri i Partizanit në telashe

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 22, 2018 | 23:30

Kërcënoi me vdekje lojtarin kundërshtar, ish-trajneri i Partizanit në telashe

Ish-trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani është gjendur para një situate të pakëndshme teksa ka kërcënuar me vdekje futbollistin e Horsens, Oliver Drost.

sormani

Klubi kundërshtar ka denoncuar Sormanin për kërcënimin që i kishte bërë lojtarit të tyre, megjithatë Komisioni i Displinës vendosi të mos e hapte fare këtë çështje, duke mos e marrë në konsideratë.

Në lidhje me këtë temë të nxehtë, reagoi edhe vetë trajneri Sormani, që e mohon një “kërcënim” të tillë, teksa shprehet se thjeshtë i ka kujtuar futbollistit kundërshtar, faktin se një ndeshje e ngjashme do të luhej edhe në stadiumin e Vejles.

Sormani ne stol

“ Jo, jo jo… Unë thjesht i thashë atij që do të vijë edhe tek stadiumi i Vejles. Ne do të shihemi bashkë atje dhe nuk do ta harrojmë atë c’ka bëri ai. Me respekt, por unë nuk kam arsye për ti kërkuar falje”, tha Sormani për “Exrtra Bladet”.


www.minuta90.com