Kërcënime para Botërorit, ISIS përgatit sulmin me dron për anglezët

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 17:11

Kërcënime para Botërorit, ISIS përgatit sulmin me dron për anglezët

Ekstremistët e ISIS kanë kërcënuar përsëri botën e futbollit. Në një postim në aplikacionin Telegram qarkullon një video ku thuhet se detajohet sulmi mbi tifozët anglezë . Sulmet tregohen se do të bëhen me dron. Një tjetër video tregon një dron që mban një raketë anti-tank.

rusia 2018 angli

Është e rrezikshme në fakt se këto video janë ngarkuar në  YouTube dhe të gjithë mund të mësojnë si ti prodhojnë. Vladimir Putin është vënë vet në lëvizje me anë të drejtorit të shërbimit sekret. Ndërkohë edhe asistenti i tij është në krye të operacionit që do të sigurojë gjithë mbarëvajtjen e Kupës së Botës.

www.minuta90.com